Organizatorzy i Partnerzy konkursu

Firma EIZO od wielu lat jest liderem na rynku monitorów LCD kierowanych na specjalistyczne rynki, takie jak graficzny, poligraficzny, fotograficzny, medyczny. Monitory EIZO cechuje najwyższa jakość i niezawodność – z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, iż są one projektowane i montowane w fabryce w Japonii. Rozwiązania EIZO cechuje nowatorstwo – producent bardzo dużą wagę przywiązuje do prac rozwojowych. Dzięki temu urządzenia mają szereg autorskich funkcji, niedostępnych w rozwiązaniach konkurencji, takie jak DUE – technologia korygująca nierównomierność matrycy, funkcje EcoView, których zadaniem jest zwiększenie komfortu pracy.

Założona w 1983 roku firma Wacom jest japońskim przedsiębiorstwem z filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych. Intuicyjne urządzenia wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, projektów mody i wzornictwa na świecie.

 


Ambasada Japońska – odpowiada za utrzymanie dobrych stosunków gospodarczych między Japonią, a Polską. Natomiast Polska jest ważnym więzłem logistycznym w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku sam Ambasador Akio Miyajima przyznał „EIZO – Zainspirowani Japonią XII” patronat honorowy Ambasady Japonii.

 


 

Cerasus to profesjonalna drukarnia butikowa. Wykonuje kompleksowe zamówienia obejmujące druk, fotografię, projektowanie i produkcję. Firma skupie się przede wszystkim na niskonakładowych wysokojakościowych pracach dla ilustratorów, projektantów plakacistów, scenografów. Obsługuje agencje reklamowe, ambasady, uczelnie, muzea, instytucje kultury.

 


Eduweb.pl – platforma z kursami wideo tworzenia grafiki, stron www, post produkcji video i wiele innych. Jest to jedna z najdłużej istniejących i najbardziej cenionych platform edukacyjnych w Polsce. Od lat rozwija się, podążając za rynkowymi trendami, oddając w ręce użytkowników gotowe rozwiązania, które mogą wykorzystać w pracy zawodowej.

 


Założona przez Darka Zabrockiego i Michała Kusa w Polsce, Focal Point School jest pierwszą stacjonarną szkołą w Europie, prowadzącą kursy projektowania rozrywki i ilustracji. Osoby, które chcą zostać artystami koncepcyjnymi, mają ograniczone możliwości wyboru w szkołach i na uniwersytetach w całej Europie ze względu na brak kursów i specjalistów do prowadzenia tych zajęć.

 


Internetowy magazyn, którego tematyką jest grafika, fotografia oraz tworzenie stron internetowych. Głównym celem tego serwisu jest dostarczanie merytorycznych informacji na temat aktualnych trendów w dziedzinach kreatywnych i wskazanie czytelnikom możliwości samodoskonalenia w interesujących ich dziedzinach.


 

Jeden z najbardziej znanych sklepów internetowych w Polsce. W swojej ofercie posiada nie tylko sprzęt komputerowy, ale także RTV i AGD, tablety, laptopy, telefony, smartwatche, spory wybór urządzeń smarthome, foto i video oraz produkty dla domu. Komputronik to także sieć 140 sklepów komputerowych rozlokowanych w całej Polsce. Marka wielokrotnie została doceniona przez klientów zdobywając pierwsze miejsce w rankingu Ceneo zaufanych sklepów w kategorii elektronika, Gwiazdkę Jakości Obsługi oraz 1. miejsce w rankingu money.pl najlepszych sklepów internetowych w Polsce w 2010 r.


Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 30. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2019 roku w łódzkiej hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.