Ogłaszamy V edycję konkursu „Zainspirowani Japonią”!

ZJ_V_Baner_strona_new(2014-06)

Z roku na rok widoczne jest coraz większe zainteresowanie konkursem „Zainspirowani Japonią”, coraz wyższy jest też poziom prezentowanych prac. Dlatego nasze oczekiwania wobec Was rosną, ale w zamian postaraliśmy się, żeby tegoroczna pula nagród była jeszcze bardziej wartościowa – oprócz nagród rzeczowych, laureaci będą mogli wziąć udział w kursach foto i graficznych, zdobywając wiedzę od praktyków i doświadczonych trenerów z Akademii Nikona i eduweb.pl

Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie dwóch kategorii – GRAFIKA i FOTO. Projekty w obydwu kategoriach będą oceniane niezależnie, dzięki temu unikniemy sytuacji, która miała miejsce w ubiegłych latach, gdy wśród laureatów pojawiały się wyłącznie prace z zakresu grafiki – w ten sposób chcemy zachęcić do udziału w konkursie większej liczby fotografów.

Mamy nadzieję, że również w tym roku ustalenie jednogłośnego werdyktu będzie stanowiło problem w natłoku doskonałych prac. Życzymy powodzenia!

Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji:

 

Zadanie konkursowe

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy wykonanej dowolną techniką cyfrową, związanej z Japonią – ojczyzną EIZO.

 

Nagrody

 

KATEGORIA GRAFIKA

  • I nagroda – zestaw, w którego skład wchodzą: monitor LCD marki EIZO model ColorEdge CG230, oprogramowanie ColorNavigator i kalibrator DataColor Spyder4 o wartości 3.300,- PLN; Dodatkowo: kampania promocyjna „na łamach” Graffus.com,
  • II nagroda –  Szkolenie Adobe Photoshop Masterclass – ufundowane przez eduweb.pl
  • III nagroda – zegarek Cogito POP ufundowany przez iCorner oraz 3-miesięczny abonament 25 pobrań na miesiąc wartości 500,- PLN, ufundowany przez bank zdjęć Fotolia
  • Nagroda internautów – kulka – robot Sphero, ufundowany przez sklep iCorner

Wszyscy laureaci w kategorii Grafika otrzymają również prenumeratę ComputerArts.

 

KATEGORIA FOTO

Wszyscy laureaci w kategorii Foto otrzymają również prenumeratę Digital Foto Video

 

Terminy

Konkurs rozpoczyna się w dniu 1 lipca 2014 r. , a kończy w dniu opublikowania wyników, tj. 1 października 2014 r. Prace konkursowe można nadsyłać do 29 września.

 

Zgłoszenie do konkursu

Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, która wypełniła formularz rejestracyjny i zaakceptowała regulamin, znajdujący się na stronie: www.zainspirowanijaponia.pl Zachęcamy jednak do jak najwcześniejszego wysyłania prac, gdyż w ten sposób zwiększa się szansa na otrzymanie nagrody internautów.

 

PUBLIKACJA PRAC INTERNAUTÓW

Prace konkursowe będą publikowane na stronach www.zainspirowanijaponia.pl,  i na profilu EIZO Polska na Facebooku najpóźniej w następnym dniu roboczym od daty wpłynięcia zgłoszenia.

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronach www.zainspirowanijaponia.pl,  www.eizo.pl i na profilu EIZO Polska na Facebooku w dniu 1 października.

 

OCENA PRAC KONKURSOWYCH

Wszystkie nadesłane Prace Konkursowe oceniać będzie Jury składające się z przedstawicieli Organizatora, Partnerów oraz internauci.

 

PARTNERZY

Partnerami konkursu są: Akademia Nikona, eduweb.pl, Fotolia, iCorner

Patronami medialnymi konkursu są: Computer Arts, Digital Foto Video,  Graffus,  i Japonia Online.